Trasa "Desna"- winkle i piękne widoki

Typ trasy: międzynarodowa (polsko-czeska), turystyczna Długość trasy: 121 km

Trasa rozpoczyna się na stacji paliw BP w Jeleniej Górze. Zmierzamy się w kierunku południowym, mniej więcej po przejechaniu 20 km mijamy wodospad Szklarki. 

Jeśli nie zaopatrzyliśmy się w paliwo w Jeleniej Górze istnieje taka możliwość kawałek dalej, po przejechaniu 24 km, na stacji Orlen w Szklarskiej Porębie. 

Dalej jedziemy do granicy polsko- czeskiej, czyli do Jakuszyc. Po drodze czekają nas atrakcje – przyjemne zakręty, a w weekendy zdolny fotograf (@motokadr), u którego można nabyć całkiem dobre ujęcia. 

Mijamy Harrahov, następnie z głównej drogi skręcamy w prawo w drogę boczną za mostem, nad rzeką Jizera i kierujemy się w stronę Horni Polubny. Dojeżdżamy do zalewu Vodni Nadrz Sous. To bardzo przyjemne miejsce by zrobić sobie przerwę od jazdy, rozprostować nogi, posilić się zabranym ze sobą prowiantem i nacieszyć oczy pięknym widokiem.

Przejażdżkę kontynuujemy w kierunku Frýdlantu – po drodze czekają ostre szykany i zakręty, które lepiej pokonuje się w odwrotnym kierunku- coś dla motocyklisów chcących podszkolić się w winklach. W Hejnicach skręcamy w prawo w stronę Lazne Libverda. Po chwili dojeżdżamy do charakterystycznej restauracji w kształcie potężnej beczki. The Gigant Barrel Restaurant kusi ciekawym menu oraz rozpościerającym się widokiem na góry.

W drogę powrotną do Polski ruszamy skręcając w prawo do Nove Mesto pod Smrkem. W Orłowicach obieramy kierunek na Świeradów Zdrój i dalej na południowy wschód w stronę Szklarskiej Poręby. Ten odcinek szczególnie przypadnie do gustu motocyklistom lubiącym trochę bardziej odkręcić przysłowiową manetkę. Po przejechaniu ok. 10 km dojeżdżamy do tzw. Zakrętu Śmierci. Warto tutaj zwolnić, lub nawet bezpiecznie zatrzymać się na poboczu by podziwiać widok na karkonoską Szrenicę. 

Dalej skręcamy ostro w lewo w stronę tzw. Szklarskiej Poręby Dolnej, wyjeżdżamy na drogę krajową nr 3 i kierujemy się w stronę Jeleniej Góry, gdzie nasza wycieczka kończy bieg. Nawierzchnia na całej długości trasy jest na bardzo dobrym poziomie – brak uskoków i ubytków asfalcie. 

Link do trasy w Google Maps

Za trasę dziękujemy Arturowi. 

LWG

Close Menu