Obchody 101-szej Rocznicy Dnia Niepodległości

Z okazji obchodów Święta Niepodległości naszej Ojczyzny, na zaproszenie Pana Prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka uczestniczyliśmy w tej uroczy

stości. Na miejsce zbiórki wybraliśmy górę Szybowcową w Jeżowie Sudeckim. Zebrało się 116 motocykli, które każdy właściciel przyozdobił flagą Naszego Kraju. O godzinie 11:10 ruszyliśmy biało-czerwonym korowodem z Jeżowa Sudeckiego ulicą Grunwaldzką, potem przez Osiedle Robotnicze aby wjechać na główny deptak, ulicę 1 Maja. Jadąc paradą w stronę pl. Ratuszowego, na który wjechaliśmy przy ulicy Jasnej. Uroczystości zaczęły się o godzinie 12-stej. Zebrani na placu tłumnie obywatele bardzo ochoczo reagowali na nasze rumaki z flagami. Dużo osób podchodziło i podziwiało motocykle, pstrykali sobie zdjęcia oraz rozmawiali.

Jak powiedział przedstawiciel naszego Stowarzyszenia Arkadiusz Biegalski: „Żyjemy w tym państwie, czujemy się Polakami i chcemy w taki sposób integrować się i wyrazić naszą aprobatę i nasze obywatelstwo. Mam nadzieję, że nic się nie zmieni i będziemy mogli na stałe gościć w uroczystych obchodach Święta Niepodległości”
Wraz z wybiciem godziny trzynastej wyruszyliśmy paradą w stronę Cieplic gdzie przejechaliśmy przez Plac Piastowski. Obchody zakończyliśmy wspólną kawą i ciastem w kawiarni.

 

 

Zdjęcia dostępne w naszej galerii. 

Zapraszamy taż do zapoznania się z relacjami tych obchodów przygotowanych przez regionalne media:

https://24jgora.pl/artykul/swieto-niepodleglosci/859238.amp?fbclid=IwAR1YH7-8ZKfWq7mmG5KNtXtUKcmiWaOw8ZEGW5-YqNhXP4JJEN15lSXmxXM

https://www.jelonka.com/motocyklisci-dla-niepodleglej-84285

https://www.facebook.com/portalik24/videos/433948423989189/

Close Menu